We've updated our Terms of Use. You can review the changes here.

mycelium

by elektrabel

/
 • Streaming + Download

  Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.
  Purchasable with gift card

    name your price

   

 • Full Digital Discography

  Get all 22 elektrabel releases available on Bandcamp and save 50%.

  Includes unlimited streaming via the free Bandcamp app, plus high-quality downloads of Life signs, Missing 5reaks, Re—Chronicle, Missing 4th dimension, Morning soiree, Robojazz II, Subsequents EP, The Source, and 14 more. , and , .

  Purchasable with gift card

    €31.90 EUR or more (50% OFF)

   

1.
Gömeršaül 05:00
2.
Laëgühr 05:00
3.
Ökrë 05:00
4.
Yantrün 05:00
5.
Räwë 05:01

about

Mycelium tě pohltí...
Pětice posvátných drog. Pět stupňů na cestě k Osvícení: to nejskvělejší a nejstrašnější, co přinesla civilizace Össeanů lidským planetám. Gömeršaül, terronsky zvaný Jantarové oči, prolomí hradby příčetnosti. Laëgühr, Led pod kůží, zaostří mysl na vzdálený cíl. Ökrë, Pád do temnot, sežehne plamenem všechno, co bylo; a yantrün, Vidění, otevře bránu do nového světa a nové reality. Nakonec přímo k duši promluví räwë, Hlasy a hvězdy – a spojí chaos pochybností do jediného a jedinečného celku, do Vesmírného kruhu Dokonalého Bytí.
Taková je víra Össeanů.

Barvy za zavřenými víčky. Změna proporcí a měřítek. Rozšířený stav vědomí. Tvoje vůle je jako přestřižená nit. Tvoje tělo tě neposlouchá. Ruce samy sáhnou po další dávce, a ty už je nezastavíš. Budeš doufat, že se tím otrávíš, ale pak se zase probereš a všechno si to uvědomíš. Barevné vidiny - a těžká kocovina. Rozkoš - a beznaděje. Budeš se zalykat odporem, ale taky slastí. Budeš se stotisíckrát proklínat. Jenže tvoje tělo ti nedovolí vydechnout. Bude chtít víc a víc té opojné celistvosti a božství. Neodvratnost udusí tvou duši, přitiskne ji ke zdi, vyudí ji ve výparech hub.

Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.
Padesát let po prvním kontaktu se starobylou teokratickou civilizací Össeanů se Pozemšťané stále marně pokoušejí vyrovnat s jejich mentalitou. Rovnováha sil se mění. Össenský náboženský fanatismus plíživě proniká do pozemské sekulární společnosti, velmi podobné té naší; a ta postrádá obranné mechanismy proti velkým ideologiím, takže reaguje buď xenofobií, nebo naopak až devótní, ostentativní vstřícností a pokryteckým multikulturalismem. Ale náboženství nehraje jen roli politické síly. Pořád je přítomno v rovině osobního prožitku; a tak se různé postavy románu pokoušejí o nalezení vlastní podoby víry, která by byla alternativou k institucionalizovanému zlu ideologie. Jenže pro toho, kdo hledá Boha na vlastní pěst, je až příliš snadné sklouznout ke zdegenerované víře v zázraky a nekritickému obdivu k laciné ezoterice.

credits

released July 8, 2019

mycelium.argenite.org

license

all rights reserved

tags

about

elektrabel Hlavní město Praha, Czech Republic

contact / help

Contact elektrabel

Streaming and
Download help

Redeem code

Report this album or account

elektrabel recommends:

If you like elektrabel, you may also like: